KSCT MENEN pakt uit met primeur in regio: geen ref meer bij onderbouw

KSCT MENEN maakt verder werk van het ontwikkelen, uitstippelen en uitvoeren van een eigen voetbalvisie. In 2017 zal daarvan een nieuwe stap gerealiseerd worden.

Technisch Verantwoordelijke Jeugdopleiding (TVJO) Frederik Dumont: “Voor wedstrijden van de categorie U7 tot en met U9 – onze ploegen onderbouw – zullen we na Nieuwjaar geen scheidsrechters meer aanduiden. We willen hiermee de sportieve zelfredzaamheid van de spelertjes bevorderen. Een minstens even belangrijke sociaal-cognitieve doelstelling binnen onze voetbalopleiding. Op school en op training spelen kinderen immers ook wedstrijdjes zonder scheidsrechter. Het spreekt voor zich dat de trainers en teambegeleiders hier wel nog een voorbeeldfunctie hebben en zij dienen tussen te komen indien nodig. Op die manier stellen we het principe ‘de jeugdvoetballer staat steeds centraal binnen onze jeugdopleiding, waarbij het wedstrijdresultaat van ondergeschikt belang is’ extra in de verf. We rekenen hierbij ook op veel High5Ouders. Tegelijk hopen we hiermee ook andere clubs te prikkelen om mee te gaan in dit verhaal. Alle clubs die tegen ons spelen bij de onderbouw krijgen hierover na Nieuwjaar een infobrief toegestuurd.”

Wat is een High5Ouder?

  • Is regelmatig aanwezig op wedstrijden/trainingen
  • Geeft nooit kritiek op coach of spelers
  • Moedigt alle spelers aan
  • Stelt niet de vraag ‘Heb je gewonnen?’, maar ‘Was het plezant?’
  • Is een deel van de club
  • Stimuleert kind naar zelfstandigheid
  • Geeft vertrouwen aan de club

MEER INFO

Frederik DUMONT
TVJO KSCT MENEN
0476 57 64 56
Frederik.dumont@telenet.be

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s